Kuchnie

Blaty mineralne są idealnym rozwiązaniem do kuchni, ponieważ nie odbarwiają się pod wpływem soków, wina, herbaty czy kawy. Odporne są także na działanie kwasów używanych w gospodarstwie domowym takich jak: sok z cytryny, ocet itp. Bardzo łatwo utrzymać je w czystości, przy użyciu zwykłych detergentów. Powierzchnia ich jest gładka, nie ma szczelin przy łaczeniach blatu, w których zazwyczaj gromadzi się brud i resztki jedzenia.

Zobacz Galerię Kuchnie >>

Łazienki

Bałty mineralne maja również zastosowanie w łazience, ponieważ są nienasiąkliwe, nie posiadają też porów, gdzie może dostać się wilgoć będąca przyczyną rozwijania się pleśni i grzybów. Łatwo je utrzymać w czystości odporne są też na plamy, które mogą pozostawić kosmetyki.

Zobacz Galerię Łazienki >>

Przestrzenie publiczne

Blaty mineralne stosowane są również w przestrzeniach publicznych takich jak: sklepy, banki, poczty, stacje benzynowe, oraz recepcje w biurach czy hotelach itp. Ponieważ materiały, z których wykonujemy blaty są wyjątkowo higieniczne (posiadają stosowne atesty Państwowego Zakładu Higieny) stosowane są w miejscach przygotowywania żywności takich jak: restauracje, stołówki, bary, cukiernie, kawiarnie itp., jak również w ośrodkach opieki zdrowotnej, aptekach, a nawet laboratoriach.

Zobacz Galerię Przestrzenie publiczne >>

Inne

Blaty mineralne są także odporne na światło i nie zmieniają odcienia nawet przy długotrwałym działaniu promieni słonecznych ta cecha sprawia, iż są doskonałym rozwiązaniem na parapety. Wykonujemy z nich również stoły, ławy oraz biurka. Z samego materiału można także wykonać stojaki na wino, zegary, lampy, donice do kwiatów, różnego rodzaju pudełka itp. przedmioty użytku codziennego.

Zobacz Galerię Inne >>